Trwają zapisy na wydarzenie 18-19 września

Miejsce i czas

Spotykamy się na parterze, w sali widowiskowej Broadway. Zaczynamy punktualnie o 11:00, zatem bądź wcześniej – zapraszamy gości od 10:30.

Ponieważ w niedzielę ma być 10 stopni, zimno i może padać deszcz, zdecydowałyśmy przenieść ceremonię Podwójnej Spirali z parku pod dach. Ceremonia odbędzie się także w Domu Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego32, w Sali nr 115, pierwsze piętro. Zapraszamy o 11:30!

Do zobaczenia!

Anija i Natalia

 

Idea Spotkania

Wspólne tworzenie nowych wzorów

Podczas spotkania będziesz mógł/mogła doświadczyć pozytywnej energii wspólnego twórczego działania. Wychodząc od inspiracji, jaką są odkrycia Mariji Gimbutas, będziemy tworzyć nowe wzory współpracy i pokojowego współdziałania. Dlatego właśnie całe popołudnie przeznaczymy na warsztat, czyli wspólne odkrywanie zdrowych wzorów dla przyszłości i wizje, które poprowadzą Anija i Natalia. Każdy będzie miał prawo zabrać głos, wnieść swój pomysł czy wizję. Dlatego właśnie nie zapraszamy ekspertów którzy nam wyjaśnią w czym rzecz, tylko wszystkich uczestników do dyskusji i współtworzenia, wspólnych poszukiwań. Może właśnie twój głos okaże się decydujący w tej dyskusji, może Twój pomysł porwie wszystkich!

Program wydarzenia

Pokojowa kultura Starej Europy – nasze duchowe korzenie

18 – 19 września 2021 Warszawa

Wydarzenie z okazji setnej rocznicy urodzin Mariji Gimbutas

Czy Pokojowa Cywilizacja Starej Europy może być dla nas współczesnych ludzi inspiracją w czasie kryzysu klimatycznego i wielkiej zmiany?

Sobota 18 września

11:00 – 13:00 Wykład i dyskusja

Spotkanie zaczniemy od wysłuchania wykładu Mariji Gimbutas, a potem zaprosimy was do dyskusji, do wspólnych poszukiwań. Czy możemy ponownie zbudować pokojową cywilizację, czy jest to już tylko pieśń przeszłości? Od jakiego kroku zaczyna się radykalna przemiana? Czy jesteśmy w stanie zrezygnować z wzorca walki jako najbardziej skutecznego sposobu działania? Czy duchowa ścieżka Bogini może nam w tym pomóc?

14:30 – 17:30  Spirala Czasu Przemiany

Po południu będzie część warsztatowa, która pozwoli nam wejść głębiej w zagadnienia poruszane w dyskusji. Nauczymy was starożytnego tańca spirali, który pomaga doświadczyć, czym jest potrójny rytm Bogini: życie – śmierć – odrodzenie. Zaprosimy do doświadczenia mocy przemijania i odrodzenia – auto regeneracji, jaką posiada w sobie życie, o której tak pięknie pisała Marija Gimbutas, a która jest nam teraz tak bardzo potrzebna. Stworzymy wspólnie Mandalę Czasu Przemiany, która pomoże nam odróżnić wzorce, wartości i przekonania z naszego świata, które  muszą już przeminąć, od tych, które chcemy dalej rozwijać. I co ze  Starej Europy postrzegamy jako pomocne, wspierające nasz proces przemiany świata, jaki współtworzymy. Nikt nie wie, co odkryjemy zbiorowym umysłem, dopóki się nie spotkamy i nie weźmiemy wspólnie do dzieła!

19:00-21:00  Koncert urodzinowy – muzyczna opowieść  o tym, jak Bogini powraca w naszych pieśniach i wierszach.

Zaprosimy was nie tylko do słuchania, ale również do wspólnego śpiewania pieśni, które powstały z żywego doświadczenia. Wystąpią: Sebastian Krajewski, który jest równocześnie koordynatorem muzycznym koncertu, a także Anea Filipek, Monika Żelazek,  Beata Frankowska, Kasia Żytomirska i Piotr Pardela, Dominika Jarosz oraz Justyna Samborska. Czyli grupa świetnie zgranych duchowych przyjaciół.

Niedziela 19 września od 11: 30 do 14:00 Ceremonia Podwójnej Spirali w intencji pokoju.

Podwójna spirala jest jednym z podstawowych symboli Starej Europy. Jest symbolicznym zapisem   dynamicznej natury życia, które jest przemijaniem poddanym rytmowi: po narodzinach i rozkwicie następuje nieuchronnie zwijanie energii, powrót do źródła i ponowne narodziny. Jako żywa spirala przemijania będziemy tańczyli spiralny taniec, aby zwinąć energię świata zbudowanego na etosie wojny i rozwinąć energię nowego, pokojowego początku.

 

Trwają zapisy na wydarzenie 18-19 września

Urodziny Mariji Gimbutas – Program

Wiosną spotykamy się online w każdą pełnię księżyca, na cyklu otwartych wykładów.

Zaczęliśmy w kwietniową pełnię księżyca, w święto miłości Beltane 26 kwietnia o 19:00, otwartym wykładem Aniji Miłuńskiej: Powracamy do domu. Odkrycia Mariji Gimbutas inspiracją dla przyszłości.

W maju Anija dala wykład: Bogini Wielka Matka czyli afirmacja życia.

W czerwcu odbył się otwarty wykład Natalii Miłuńskiej:Wężowa Bogini: redefinicja cielesnego i duchowego.

Wykłady zostały nagrane. By je obejrzeć, zapisz się na listę zainteresowanych.

18-19 września – odbędzie się spotkanie – konferencja, podczas której chcemy uczcić Mariję urodzinowym koncertem, będą wykłady i część warsztatowa, a całość zwieńczy ceremonia Podwójnej Spirali w intencji pokoju.

Planujemy także: wydanie książki, wydanie wykładu Mariji po polsku, polskie napisy do filmów Mariji, edycja hasła w polskiej Wikipedii;

Chcesz celebrować Mariję Gimbutas i jej odkrycia? Włącz się!

Zapraszamy do współpracy!

Czy chciałabyś zrobić napisy do filmu? A może zostać wolontariuszem na imprezie? Czy też chcesz pisać o Mariji w prasie albo nie wiesz sam co, ale czujesz, że to ważne i chcesz się włączyć? Napisz do nas. Całą pracę w tym projekcie wykonujemy pro bono i bardzo przydadzą nam się ręce do pracy. Napisz do nas na kontakt@nataliamilunska.com